„Ha a jövõ évrõl akarsz gondoskodni,
vess magot,
ha egy évtizeddel számolsz,
ültess fát!
Ha terved egy életre szól,
embert nevelj!”

(kínai mondás)

E bölcs kínai mondással egyetértve, igaz hittel cselekedett Walla József a század elején, mikor feleségével Burda Amáliával úgy határozott, hogy ajándékként kisdedóvót építettet 1902–ben a település gyermekei számára. Négy kisgyermeket nevelve szentül hitte, hogy a szülõföld szeretete a „kisgyermeki titkokkal” kezdõdik. Tisztes polgára, önzetlen harcosa volt a közügyeknek, különösen sokat áldozott jótékonyságra is. A Ferenc- József rend lovagkeresztjével kitüntetett kiváló üzletember és színvonalas iparos mûvész volt. 1896–ban a Milleneumi Kiállítás Bizottságának tagja, ahol alkotó munkájával a Haza ügyét szolgálja. A harmadik évezred küszöbén az általa épített óvodában máig is tisztelettel adózunk emlékének és tetteinek. A mai kor gyermekeit megismertetjük példamutató cselekedeteivel és modellértékû gondolkodás módjával. Helyi óvodai nevelési programunk nevelésfilozófiájában is megfogalmaztuk a legfõbb értékeket: haza, gyermek, erkölcs, egészség, szeretet.

Hisszük: minden lehetséges, amit közösen, szívvel, lélekkel akarunk.

BEMUTATKOZÓ KISFILM

kattintson a piros feliratra (pdf)